Клінічними базами кафедри внутрішньої медицини є провідні установи системи охорони здоров'я України, відомі своїм науковим і клінічним потенціалом далеко за межами України:
1) Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 1 філії «Центр охорони здоров'я» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»: провідний лікувально-діагностичний, організаційно-методичний та науково-практичний центр Українських залізниць з неврології, кардіології, нейрохірургії, серцево-судинної хірургії та психіатрії. Діапазон наданої допомоги - від гострих станів до етапу реабілітації, а також забезпечення повноцінного обстеження та уточнення діагнозу з метою проведення лікарсько-трудової експертизи для працівників залізничного транспорту України.
Адреса: пров. Балакірєва, 5, м Харків, 61018, Україна
Схема проїзду: від станції метро "Радянська" маршрутне таксі № 20; від станції метро "Університет" маршрутне таксі № 33, тролейбус №18; від станції метро "Південний вокзал" маршрутне таксі № 277; від станції метро "Героїв праці" маршрутне таксі № 17, 55, 263.
2) Комунальне некомерційне підприємство «Міська поліклініка № 24» Харківської міської ради: поліклініка складається з 4 терапевтичних відділень, де організована не тільки амбулаторна допомога пацієнтам, а й денні стаціонари та стаціонари вдома. Студенти старших курсів мають можливість спільно з лікарями даної установи брати участь у постановці діагнозу, підборі діагностичних процедур і оптимальних методів лікування на засадах доказової медицини. Висококваліфіковані кадри і сучасне обладнання дозволяють проводити якісну первинну і вторинну профілактику багатьох станів в клініці внутрішніх хвороб.
Адреса: вул. Полтавський Шлях, 153, г. Харків, Україна
Схема проїзду: будь-який міський транспорт до станції метро "Холодна гора".
На клінічних базах проводяться лекційні, практичні та лабораторні заняття, клінічні розбори за участю студентів, відбувається формування практичних навичок і закріплення отриманих теоретичних знань.
Клінічна робота кафедри внутрішньої медицини проводиться співробітниками кафедри на клінічних базах із залученням студентів під час вивчення відповідних дисциплін.
Звичайною практикою є мультимедійні клінічні розбори, які готуються студентами за підтримки викладачів і після презентації на клінічних конференціях публікуються на сайті кафедри, у депозитарії Університету і у вигляді статей в профільних медичних журналах України.