Керує кафедрою хірургічних хвороб завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор Бичков Сергій Олександрович.
Бичков Сергій Олександрович народився 2 серпня 1963 р. у м. Харків. У 1986 р. закінчив з відзнакою лікувальний факультет Харківського медичного інституту за спеціальністю «Лікувальна справа». У 1986-1988 рр. пройшов підготовку в клінічній ординатурі при Харківському медичному інституті за спеціальністю «Хірургія». У 1988-1991 р.р. - аспірант кафедри загальної хірургії Харківського медичного інституту. У 1991 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. У 1991-1994 рр. працював асистентом кафедри загальної хірургії Харківського медичного інституту. У 2005 р. захистив докторську дисертацію «Технологічні удосконалення малоінвазивних оперативних втручань у лікуванні ускладнених форм жовчнокам`яної хвороби». З 1994 р. - доцент, з 2006 р. до 2022 р. - професор кафедри хірургічних хвороб ХНУ імені В.Н. Каразіна , з лютого 2022 р. і до теперішнього часу завідувач кафедри хірургічних хвороб медичного факультету ХНУ імені В.Н.Каразіна. Вчене звання професора отримав у 2008 р. Має 205 публікацій, 1 монографію, 4 патенти України.
Є членом обласної асоціації хірургів, асоціації хірургів України, Української асоціації лікарів з нових малоінвазивних ендоскопічних та лазерних технологій, Європейської асоціації ендоскопічної хірургії та міжнародної асоціації хірургів-гепатологів.Лікар–хірург вищої кваліфікаційної категорії. Досвід практичної роботи у якості лікаря-хірурга 36 років. Веде активну педагогічну діяльність, передаючи свій безцінний клінічний та практичний досвід і знання студентам медичного факультету, читає лекції, проводить практичні та семінарські заняття з усіх дисциплін, що викладаються на кафедрі, проводить клінічні розбори пацієнтів спільно із співробітниками кафедри та студентами.
Наукові напрями - хірургічна гастроентерологія, лапароскопічна хірургія.
Вивчив ступінь ушкоджуючої дії монополярної електрокоагуляції та низьких температур на гістоморфологічну та ультраструктурну будову печінки. Займається розробкою нових способів малоінвазивних оперативних втручань: лапароскопічна субтотальна холецистектомія, лапароскопічний кріовплив на ложе жовчного міхура, лапароскопічна холецистектомія з мінілапаротомним доступом при холедохолітіазі та гострому біліарному панкреатиті, лапароскопічна фенестрація кіст печінки з кріообробкою частини кісти, що залишилась, оригінальна лапароліфтингова методика проведення лапароскопічної холецистектомії та лапароскопічна кріоваготомія. Обґрунтував ефективність і доцільність, показання і протипоказання, оптимальні терміни виконання малоінвазивних оперативних втручань при ускладнених формах жовчнокам’яної хвороби з урахуванням типу ускладнення та ступеня операційного ризику. Розробив математичну модель вибору точок введення троакарів при лапароскопічній холецистектомії з урахуванням анатомічних особливостей хворого.