Діяльність Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених

Діяльність Наукового товариства медичного факультету безпосередньо пов’язана зі студентської наукою, координацією роботи студентських наукових гуртків на кафедрах, організація проведення конкурсів наукових робіт та олімпіад, інформаційною підтримкою молодих вчених медичного факультету.

Починаючи з 2004 року, Наукове товариство медичного факультету традиційно організовує щорічну Міжнародну конференцію студентів та молодих вчених «Актуальні питання сучасної медицини».

«Актуальні питання сучасної медицини» – це місце зустрічі талановитих студентів, аспірантів, лікарів-інтернів та ординаторів в одному із найстаріших університетів східної Європи. Щорічно Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна збирає молодих вчених медичних ВНЗ та НДІ України, Росії, Білорусії, Казахстану, Молдови, Таджикистану та інших країн.

Кожен учасник може безпосередньо взяти участь у конференції, виступивши з результатами своїх наукових робіт на пленарних засіданнях секцій конференції, або стати заочним учасником конференції, надрукувавши тези своєї роботи у збірнику тез конференції. Найкращі роботи традиційно нагороджуються дипломами та цінними призами. Усі учасники, які не будуть присутні на конференції, отримають свої збірники тез поштою.

Метою організаторів міжнародної наукової конференції «Актуальні питання сучасної медицини» зробити все можливе, аби усі учасники конференції мали змогу не тільки обмінятися своїми науковими надбаннями, а й з задоволенням провести час в Першій столиці, одному із найбільших міст України – Харкові.

На клінічних базах кафедр створені Студентські наукові гуртки, які сприяють науковій та дослідницькій діяльності студента, надають можливість розвитку та реалізації власних здібностей кожному студенту.

Сьогодні на медичному факультеті працюють такі СНГ:

  • СНГ морфології людини (ВК);
  • СНГ хірургії (ВК);
  • СНГ терапії;
  • СНГ психіатрії, наркології, неврології та медичної психології;
  • СНГ педіатрії;
  • СНГ мікробіології та інфекційних захворювань;
  • СНГ акушерства та гінекології;
  • СНГ гігієни та соціальної медицини.

Кожен бажаючий може відвідати засідання СНГ для поглиблення знань в обраній спеціальності, або як раз зробити вибір, занурюючись безпосередньо в обраний напрям.

У тісній співпраці з кафедрами медичного факультету, щорічно Науковим товариством проводяться університетські етапи конкурсів наукових робіт за 4 медичними напрямками та всеукраїнські олімпіади за 23 медичними спеціальностями в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Члени Наукового товариства медичного факультету займають призові місця на всеукраїнських конкурсах та олімпіадах, а також беруть участь у роботі наукових конференцій студентів та молодих науковців, в тому числі і за кордоном.