Каразінський - серед найкращих!

Медичний факультет, являючись структурним підрозділом Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, разом з ним входить до переліку кращих вищих навчальних закладів України й займає високі рейтингові місця у міжнародних системах ранжування вищих навчальних закладів.

Каразінський університет традиційно посідає найвищі щаблі національних рейтингів та вже вкотре входить до міжнародних рейтингів. За версією британського видання Times Higher Education — тижневика, що спеціалізується на питаннях вищої освіти, — Каразінський увійшов до числа кращих університетів світу, посівши місце у групі 601–800.

Експертно-аналітичне дослідження проводиться щорічно вже протягом 12 років і вважається одним з найпрестижніших. При укладанні рейтингу враховуються наукова діяльність та якість освіти, цитованість наукових публікацій, фінансування дослідницької діяльності, захисти дисертацій, відношення кількості викладачів до кількості студентів та питома вага іноземних студентів.

Каразінський, за даними останніх років, — єдиний з українських вищих навчальних закладів входить до 500+ одного з найбільш авторитетних рейтингів світу — Academic Ranking of World Universities (ARWU), також відомого як «Шанхайський рейтинг». В основі дослідження Китайського університету Цзяо Тун — кількість випускників-лауреатів Нобелівської або Філдсівської премії та статей, опублікованих в журналах Nature або Science.

За науковою продуктивністю — основою рейтингу, що впорядковується Середньосхідним технічним університетом Анкари, Каразінський є одним з трьох університетів, що представляють Україну в University Ranking by Academic Performance (URAP). Університет присутній і в Scimago Institutions Rankings (SIR), який ґрунтується на кількості та якості наукових публікацій, зареєстрованих наукометричною і бібліографічно-реферативною базою Scopus.

Каразінський бере участь і в системі U-Multirank, запровадженій Європейською комісією, що порівнює показники діяльності університетів: індекси Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна співставні з даними провідних університетів Східної Європи.

Вищі навчальні заклади всього світу оцінюються у одному із самих престижних та відомих рейтингів QS World University Rankings, який базується на оцінці рівню наукових досліджень, якості викладання, перспективах працевлаштування та міжнародних перспективах випускників. У рейтинг увійшли всього 6 українських вищих навчальних закладів, в тому числі й Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Серед 30 000 вищих навчальних закладів планети, що оцінюються, Каразінський університет та його медичний факультет зайняли 481 місце, увійшовши до переліку 500 кращих вищих навчальних закладів планети, а серед тільки українських закладів – 2 місце.

Webometrics Ranking of World's Universities включає до рейтингу за якістю представленості у мережі Інтернет більш ніж 12 000 вищих навчальних закладів з усіх куточків планети. У цьому рейтингу Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна займає 4 місце серед українських вищих навчальних закладів та входить до 1 500 кращих на планеті.

Рейтинг системи всесвітньо відомої науковометричної системи SciVerse Scopus часто використовується при оцінці науково-педагогічного потенціалу вищих навчальних закладів. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та його медичний факультет займають 2 місце в цьому рейтингу із 292 долучених до нього вищих навчальних закладів України.

Широко відомий в Україні рейтинг «Топ 200 Україна», що розроблений ЮНЕСКО та оцінює вищі навчальні заклади України за якістю підготовки студентів, міжнародному визнанню диплому, науково-педагогічному потенціалу та низці інших показників, віддає Харківському національному університету імені В. Н. Каразіна 3 місце серед 200 долучених до рейтингу вищих навчальних закладів.

Відомий рейтинг вищих навчальних закладів України, що підтримується Всесвітнім банком, «Компасс», за словами його засновників, націлений на визначення вищих навчальних закладів, навчання у яких має найбільшу практичну цінність та відповідає вимогам реального сектору економіки, а також гарантує випускникам надійні перспективи працевлаштування. Схожа система рейтингування, що розроблена найбільш відомими в Україні працедавцями та журналом «Деньги», високо оцінює якість освіти у нашому Університеті. Згідно з цими рейтингами Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна входить до десятки кращих вищих навчальних закладів України.

До ТОП-10 кращих вищих навчальних закладів України Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та його медичний факультет входить на протязі багатьох років за даними українського Центру міжнародних проектів «Евроосвіта», значно випереджуючи інші медичні вищі навчальні заклади України.

Наведені рейтингові показники підкреслюють міжнародне та всеукраїнське визнання Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та його медичного факультету. Каразінці – завжди серед найкращих та самих затребуваних!

Безсумнівно, систем оцінювання якості університетської освіти та науково-педагогічного потенціалу вищих навчальних закладів достатньо, а їх кількість значно перевищує наведені вище, але у будь-якій системі чи рейтингу Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна завжди займає перші серед українських вищих навчальних закладів позиції та високо оцінюється на міжнародному ринку освіти. Гарантом успіху Каразінського університету є безперервне підвищення якості освіти, високий науково-педагогічний потенціал, багаторічні традиції класичної університетської освіти, міждисциплінарні контакти та інтеграція інноваційних науково-педагогічних прийомів у освітній процес.