Симуляційний центр медичної підготовки

Загальна інформація


Симуляційний центр медичної підготовки відкрито 29 січня 2020 року на медичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, що було присвячено до 215 річниціз дня відкриття Каразінського університету. У цій події приймали участь заступник міністра науки та освіти України Єгор Стадний, проректор з науково методичної роботи, заслужений робітник освіти України Анатолій Бабічев та декан медичного факультету, професор, д.мед.н. Ігор Белозьоров. Це один з найкращих симуляційних центрів України, який за комплектацією найсучаснішим обладнанням та підготовкою фахівців не поступається європейським аналогам. Центр створено для посиленої підготовки медичних фахівців за сучасними міжнародними стандартами навчання, інтеграції та розвитку симуляційного навчання в освітній процес.

Історія заснування


З метою покращення практичної підготовки медиків та відповідності міжнародним стандартам освіти з 2016 року в університеті почалась робота над проектом створення симуляційного центру. Відкриття центру у січні 2020 року було присвячено до 215 річниці з дня заснування Каразінського університету. З моменту відкриття на базі центру проводяться симуляційні курси, практична підготовка фахівців, співробітників університету та інструкторів міжнародного рівня. З дня відкриття симуляційним центром керує Андрій Тележний.

Матеріально-технічне забезпечення


Симуляційний центр має дизайн компактної клініки з повністю обладнаними кімнатами, що відтворюють відділення акушерства та гінекології, педіатрії та неонатології, екстреної та невідкладної допомоги, реанімаційний зал, операційну. В центрі є кімнати 3D симуляції та інтерактивної комп'ютерної симуляціїМожливе проведення різноманітних симуляцій із застосуванням як базових, так і професійних високореалістичних симуляторів найкращих світових виробників. Симулятори Simbionix (Ізраїль), тренажери Ambu (Данія), манекени Gaumard (США), тренувальні станції Mindray (Китай) та SimuLab (США) та багато інших.

Керівник


Керує симуляційним центром медичної підготовки Тележний Андрій Сергійович. Випускник факультету фундаментальної медицини Каразінського університету 2005 року, за фахом «Лікувальна справа», лікар-хірург, після закінчення в Харківському національному медичному університеті клінічної ординатури з хірургії в 2010 році, залишився працювати викладачем на кафедрі «Загальної хірургії» у ХНМУ. В 2015 році отримав ступінь магістра за фахом «Педагогіка вищої школи» в Національному фармацевтичному університеті. У 2017 році Андрій Тележний повернувся в Alma Mater асистентом кафедри хірургічних хвороб та ОХТА і в подальшому став директором симуляційного центру. У 2016-2020 роках Тележний А.С. успішно пройшов підготовку за міжнародним програмам, зокрема за кордоном, в основі яких є медична симуляція, став директором базових курсів Європейської ради реанімації в Україні, займається підготовкою та стажуванням інструкторів. За його участі в Харкові створено громадську організацію “Хірургічний клуб “Кор Фортіс”, діяльність якої сприяє розвитку таких напрямів, як хірургія та невідкладна допомога. Є співавтором 16 наукових статей, головною темою яких є питання хірургії та медичної освіти.

Колектив


Колектив симуляційного центру складається з директора центру, провідного інженера та фахівців, що мають відповідний рівень інструкторської підготовки для фасилітації роботи симуляційних станцій. Співробітники центру постійно підвищують свій професійний рівень, проводять та відвідують навчальні семінари, курси та майстер класи.

Навчальна робота


Симуляційний центр проводить навчання за напрямками:

  • базова інструкторська підготовка;
  • базова реанімація дорослих та дітей;
  • домедична допомога;
  • розширена професійна медична допомога.

Навчання проводиться за міжнародними сертифікованими програмами, які розраховані не тільки на лікарів та студентів-медиків, але й на немедичний контингент, що за посадовими обов’язками має вміти надавати невідкладну допомогу. Впроваджуються симуляційні технології в навчальний процес, що дає змогу майбутнім лікарям отримати додаткові компетенції та впевненість в своїх діях під час виконання стандартних та складних маніпуляцій в режимі симуляції справжньої клінічної ситуації. Створюються і втілюються нові курси і тренінги, імплементуються програми навчання за сучасними міжнародними протоколами.

Контактна інформація


Адреса: 61022, м. Харків, пл. Свободи 6, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, медичний факультет, Симуляційний центр медичної підготовки, ауд. 633-640. На мапі

Сторінка симуляційного центру у соціальних мережах: посилання

Електронна пошта:scmed@karazin.ua

Телефон: +38 (097) 832-35-72 директор симуляційного центру