Історія кафедри кардіології, лабораторної та функціональної діагностики

Кафедра кардіології була відкрита у 1979 році, її організація була покладена на доцента кафедри терапії №3 Шустваля М.Ф. З 1979 по 1988 рік кафедра кардіології розміщувалася на базі міської лікарні №28 Київського району, а у 1988 році була переведена на базу новозбудованої медико-санітарної частини Харківського заводу тракторних двигунів (нині міська клінічна лікарня №8). У 1995 році кафедру кардіології було перейменовано на кафедру «кардіології та функціональної діагностики».

З 2000 року кафедру очолює доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України, лауреат державної премії України, професійний член Європейської асоціації кардіологів, член правління Всеукраїнської асоціації кардіологів України, голова Харківської організації Всеукраїнської асоціації кардіологів України, почесний доктор Національного університету Каразіна, Целуйко Віра Йосипівна.

На кафедрі щорічно проводяться цикли спеціалізації з кардіології та функціональної діагностики, тематичного вдосконалення за темами «Клінічна ЕКГ у практиці лікаря лікувального профілю», «Кардіоміопатії та запальні хвороби серця», «Серцево-судинна патологія та вагітність», « Тромботичні ускладнення у кардіології” та ін. На кафедрі пройшли навчання понад 7 тисяч слухачів, а протягом року на кафедрі проходить навчання та удосконалення близько 500 лікарів із різних регіонів України. Також навчаються іноземні фахівці – всього понад 100 іноземних клінічних ординаторів та аспірантів із 21 країни світу.

Робота колективу кафедри постійно спрямована на підвищення педагогічної, наукової та лікувально-діагностичної діяльності.

У структурі Харківського національного університету імені В.М. Каразіна кафедра кардіології з'явилася в 2021 році і назва кафедри змінена з «кардіології та функціональної діагностики» на «кардіології, лабораторної та функціональній діагностики».