Забезпечення - європейські стандарти

Медичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна пропонує своїм студентам найвищий рівень матеріально-технічного забезпечення згідно з європейськими стандартами вищої медичної школи.

Лекційні, практичні, лабораторні та семінарські заняття проводяться у Північному корпусі Університету, який розташований у історичному, культурному та адміністративному центрі Харкова, та на клінічних базах факультету. Загальна площа навчальних приміщень тільки у Північному корпусі Університету сягає 7 000 кв. м., а з урахуванням всіх аудиторій та приміщень на клінічних базах факультету – перевищує 150 000 кв. м.

Навчальні аудиторії обладнані сучасним комп’ютерним та мультимедійним обладнанням, відео- та аудіосистемами, необхідними в процесі навчання муляжами, макетами, плакатами, приладами, обладнанням тощо. Загальна кількість посадочних місць для студентів тільки у Північному корпусі Університету перевищує 4 000, з яких більше 1 000 – у лекційних аудиторіях та близько 3 000 – у аудиторіях для практичних та семінарських занять, лабораторіях, комп’ютерних класах, методичних кабінетах, бібліотеці тощо.

Лекційні заняття проводяться у сучасних аудиторіях виключно з використанням мультимедійного обладнання, відео- та аудіосистем, що дозволяє поєднувати класичні підходи до освітнього процесу з інноваціями сучасності.

На факультеті створено колекцію анатомічних та гістологічних препаратів, що нараховує більше 600 макро- та 5 000 мікропрепаратів та постійно доповнюється новими експонатами, які активно використовуються при вивченні студентами нормальної та топографічної анатомії людини, гістології, патологічної анатомії та інших дисциплін.

Обладнано, укомплектовано та введено до експлуатації 3 комп’ютерних класи, більше 150 персональних комп’ютерів, підключених до внутрішньої мережі медичного факультету та до мережі Інтернет. Після закінчення занять комп’ютерні класи доступні студентам та можуть бути використані для роботи у мережі Інтернет, підготовки до занять та наукової роботи.

Для студентів створені умови для доступу до мережі Інтернет та до внутрішньої мережі медичного факультету з використанням власних портативних персональних комп’ютерів чи мобільних пристроїв – у навчальних аудиторіях та коридорах факультету працює бездротова WiFi-мережа.

Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, що надає доступ студентам до 4 млн. примірників навчальних та періодичних видань, з яких більше 50 000 – унікальні старовинні видання та рукописи, вік яких перевищує 200-300 років, є однією з старіших та найкрупніших в Україні (заснована у 1804 році). Бібліотеку обладнано сучасною автоматизованою бібліотечно-інформаційною системою обслуговування, електронним каталогом з можливістю замовити книги через Інтернет, величезною (більше 3 млн.) базою електронних навчальних та періодичних видань у депозитарії з можливістю доступу до них для студентів Університету через Інтернет, 93 персональними комп’ютерами з доступом до електронних видань та мережі Інтернет. Унікальний бібліотечний фонд та читальні зали Центральної наукової бібліотеки розміщені у Головному корпусі Університету на прощі понад 10 000 кв. м.

Всім іногороднім та іноземним студентам надаються комфортні гуртожитки, загальна площа яких перевищує 51 000 кв. м. У гуртожитках працює бездротова мережа WiFi, забезпечується доступ до мережі Інтернет по виділеному каналу, створені бібліотеки, обладнані пральні, кафетерії, кімнати відпочинку та спортивні зали. Гуртожитки знаходяться на відстані 10-хвилинної транспортної доступності відносно Університету, забезпечуючи студентам суттєву економію часу та коштів.

Студенти медичного факультету мають можливість відвідувати спортивні секції та користуватися спортивною інфраструктурою Університету загальною площею приміщень більше 58 000 кв. м., яка включає 1 стадіон, 7 спортивних майданчиків різного призначення, 12 тенісних кортів, 1 футбольне поле, 15 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять.

Масові розважальні, культурні та наукові заходи, конференції, виступи всесвітньо відомих вчених із різних країн світу та інші масові заходи проводяться у 2 актових залах Університету, загальною площею понад 2 000 кв. м.

На території Університету працює 24 столових, кафе та буфетів, які пропонують студентам широкий асортимент страв за демократичними цінами. В Університеті постійно працює медичний пункт, укомплектований кваліфікованими лікарями, а медичну допомогу студентам надає спеціалізована студентська лікарня № 20. Університет має власну базу відпочинку для студентів та викладачів – спортивно-оздоровчий табір «Фігуровка».