Новини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 2890

27 січня 2020 року

На медичному факультеті Каразінського університету створено симуляційний центр медичної підготовки

На медичному факультеті Каразінського університету створено симуляційний центр медичної підготовки

29 січня (середа), о 12.00 відбудеться офіційне відкриття симуляційного центру медичної підготовки медичного факультету Каразінського університету. Відкриття приурочено до святкування 215-ї річниці створення Харківського університету та медичного факультету, який входив до складу університету з моменту його заснування.

«Це буде центр практичної підготовки наших майбутніх лікарів. Використання надсучасного обладнання дозволить вибудувати повний цикл навчання від візуального знайомства з анатомічним матеріалом і отримання текстової інформації до перевірки якості отриманих знань і автоматичної обробки результатів. Студенти матимуть змогу отримати таку практичну підготовку, яка визнана у всьому світі, працювати по міжнародним протоколам надання допомоги» - говорить декан медичного факультету, професор Ігор Белозьоров.

У центрі зімітована робота багатьох відділень сучасної клініки. Відділення невідкладної допомоги, пологова зала з неонатальним та педіатричним блоками, хірургічний операційний блок, кімната імітаційних тренажерів і багато іншого.

Для навчання практичним навичкам будуть використовуватися різні сучасні манекени і практичні станції провідних виробників симуляційного обладнання: «Ambu», «Gaumard», «Simbionix», «Simulab» та інші. «Реанімаційні манекени мають функції живої людини в критичному стані. На них можна відпрацьовувати надання невідкладної допомоги при будь-яких станах і травмах» - пояснює директор центру Андрій Тележний.

В центрі також встановлений інтерактивний (3D) анатомічний стіл, який дозволяє з усіх ракурсів вивчати системи і органи людського тіла - як здорові, так і уражені різноманітними патологіями.

Подібних сукупних масштабних центрів зі надсучасною апаратурою та рівнем підготовки інструкторів ще не було в Україні.

Спочатку навчання буде направлено на засвоєння базових і найбільш поширених сучасних медичних маніпуляцій, а в подальшому буде містити всі рівні надання невідкладної допомоги, що наближатиме українську медицину до стандартів таких всесвітньо відомих авторитетних організацій, як European Resuscitation Council, American College of Surgeons, National Association of Emergency Medical Technicians, тощо.

Отримати нові навички та підвищити свою кваліфікацію в симуляційному центрі медичної підготовки зможуть не тільки студенти, а й лікарі-інтерни, аспіранти, науковці, викладачі та медичні працівники. На базі цього центру в подальшому будуть проходити різноманітні сертифіковані курси для лікарів.

Відкриття симуляційного центру - це перший крок до створення Університетської клініки, що входить до стратегії розвитку Каразинського університету.